آهنگساز روسی در حاشیه جشنواره بین المللی فیلم وارش: همکاری های اقتصادی و هنری شناخت کشورها را از هم بیشتر می کند
منتشر شده در 17:54 ,1398/2/13 تعداد مشاهده 1951 بار
آنتون لابچنکو موسیقیدان و آهنگساز روسی معتقد است توجه به توسعه همکاری های اقتصادی در فضای هنر به آشنایی بیشتر مردم دو یا چند کشور از هنر و هنرمندان یکدیگر منجر می شود.

به گزارش روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش، آنتون لابچنکو موسیقیدان و آهنگساز روسی که در نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش حضور دارد، تجربه این حضور را شگفت انگیز دانست و گفت: برای دومین بار است که به ایران آمده ام و احساس شگفت انگیزی دارم.

وی در حاشیه نشست تخصصی موسیقی و سینما بیان کرد: دو سال قبل برای حضور در جشنواره فیلم شهر، به ایران آمده بودم. زمانی که برای اولین مرتبه تصمیم گرفتم به ایران سفر کنم، دوستانم می گفتند بهتر است به ایران نیایم اما من آمدم و مدتی که در تهران بودم احساس خوبی داشتم. پس از این که به کشور خودمان برگشتم، به تمام دوستانم گفتم که حضور در ایران چقدر برای من جذاب بوده و این کشوراصلا آن طورنیست  که آن ها فکر می کنند.

این موسیقیدان عنوان کرد: بعد از دو سال برای شرکت در این جشنواره بین المللی فیلم وارش دوباره به ایران آمده ام و اعتقاد دارم برگزاری چنین رویدادهای مهم و بین المللی باعث می شود نه تنها تعامل فرهنگی برقرار شده و گسترش یابد، بلکه دیدگاه اشتباهی که بعضا نسبت به ایران وجود دارد، به واقعیت نزدیک شود.

وی افزود: موسیقیدانان وآهنگسازان ایرانی بین مردم روسیه و کشورهای اروپایی چندان شناخته شده نیستند و باید راهی برای شناساندن این هنرمندان به دنیا پیدا کرد. برگزاری جشنواره هایی نظیر جشنواره بین المللی فیلم وارش گامی در تحقق همین مسیر است.

لابچنکو در ادامه بیان کرد: مردم کشورهای آلمان، فرانسه، انگلستان و... نوازندگان روسی را به خوبی می شناسند و مردم روسیه نیز شناخت خوبی از نوازندگان این کشورها دارند. این ارتباط دو سویه موسیقی و هنر باعث نزدیکی کشورها به یکدیگر شده است. اگر تعامل بین ایران و کشورهای دیگر از جمله روسیه بیشتر شود، قطعا روابط دو کشور از هر نظر توسعه پیدا می کند زیرا دیپلماسی فرهنگی از هر نوع دیپلماسی دیگری مهم تر است.

وی تصریح کرد: تا جایی که می دانم مردم ایران «چایکوفسکی» آهنگساز مطرح روس را می شناسند. پیشنهاد من برای آشنایی بیشتر مردم دو کشور از هنر و هنرمندان یکدیگر، توجه به توسعه همکاری های اقتصادی در فضای هنر است. اگر در این مسیر پیش برویم، قطعا می توانیم تعاملات خود را در سایر زمینه ها نیز گسترش دهیم. برگزاری جشنواره هایی نظیر جشنواره بین المللی فیلم وارش، قدم بسیار مهمی در نزدیک شدن فرهنگ کشورهای شرکت کننده در این رویداد است

نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش به دبیری مهدی قربانپور 9 تا 13 اردیبهشت ماه در استان مازنداران در حال برگزاری است.

منبع: خبرگزار ی مهر

به اشتراک بگذارید
خبرهای مرتبط مشاهده بیشتر >