همزمان با راه‌اندازی دبیرخانه دائمی جشنواره وارش : دفتر منطقه‌ای موسسه فرهنگی اکو در مازندران افتتاح شد
منتشر شده در 15:39 ,1397/11/6 تعداد مشاهده 353 بار
همزمان با شکل گیری دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فیلم وارش و با حضور رییس موسسه فرهنگی اکو و برخی از مدیران مازندران، دفتر منطقه‌ای موسسه فرهنگی اکو در شهر بابل افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش، روز گذشته محمدمهدی مظاهری رییس موسسه فرهنگی اکو، محمود شالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران  و  ولی زاده بورا معاون استاندار و فرماندار ویژه بابل از دبیرخانه این جشنواره بازید کردند.
محمدمهدی مظاهری در حاشیه این بازدید، گفت: به مناسبت برگزاری نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش بحث همکاری‌های منطقه ای کشورهای عضو اکو در استان مازندران مطرح شد. 
وی با اشاره به اینکه یکی از مولفه‌های اساسی دیپلماسی فرهنگی و زبان ملت‌ها، هنر و فیلم است، افزود: موسسه اکو می تواند نگاه بین المللی به این جشنواره را تقویت کرده و با حضور کشورهای عضو اکو و کشورهای ناظر همکاری خوبی در جهت توسعه روابط فرهنگی داشته باشد.
در ادامه محمود شالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اظهار داشت: در آینده ای نزدیک جشنواره بین المللی فیلم وارش را در استان مازندران پیش رو داریم و با توجه به اهمیت برگزاری این رویداد موسسه فرهنگی اکو با ظرفیت های خوبی که دارد در کنار جشنواره خواهد بود .
دکتر شالویی  با اشاره به اینکه افتتاح دفتر منطقه ای موسسه فرهنگی اکو در شهر بابل همزمان با شکل گیری دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی فیلم وارش اتفاق مبارکی است، گفت: با توجه به استقبال هنرمندان داخلی و خارجی از این رویداد بین المللی، با همکاری موسسه فرهنگی اکو یک جریان پرشتاب فرهنگی را شاهد خواهیم بود. 
شالویی ضمن ابراز امیدواری از نتایج حاصل از بازدید رئیس موسسه فرهنگی اکو از استان مازندران، افزود: با حضور کشورهای عضو اکو می توانیم پیوند جهانی پیدا کنیم. زبان هنر زبان التفات و پیوند ملت ها است. ما به عنوان یک کشور قوی در حوزه فرهنگی هنری می توانیم در این ارتباط استمرار داشته باشیم.
علی ولی زاده فرماندار ویژه بابل نیز در این دیدار اظهار داشت: جشنواره بین المللی فیلم وارش نشان فرهنگی استان مازندران است. امیدوارم باتوجه به استقبال بسیار خوب داخلی و بین المللی جشنواره ای درخور در شهرستان بابل داشته باشیم.
ولی زاده با اشاره به تلاش های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران و  نمایندگان مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: بابل ظرفیت فرهنگی، میراثی و تمدنی بسیار خوبی دارد و باید از این پتانسیل بهره گیری کرد 
 در همین راستا نیز افتتاح دفتر منطقه ای موسسه فرهنگی اکو در توسعه و تعمیق برنامه های جشنواره بین المللی فیلم وارش موثر خواهد بود.
نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش به دبیری مهدی قربانپور، اردیبهشت ۱۳۹۸ در مازندران برگزار خواهد شد.
به اشتراک بگذارید
خبرهای مرتبط مشاهده بیشتر >