سخنگوی وزارت امور خارجه: جشنواره فیلم وارش می‌تواند در تعامل هنرمندان کشورهای حوزه دریای خزر تاثیرگذار باشد
منتشر شده در 11:30 ,1397/11/1 تعداد مشاهده 246 بار
رییس مرکز دیپلماسی عمومی و سخنگوی وزارت امور خارجه، گفت: اقدامات فرهنگی جشنواره فیلم وارش در تقویت و توسعه مناسبات راهبردی هنرمندان حوزه دریای خزر موثر است.

به گزارش روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امورخارجه در نشست مشترکی با نماینده مردم بابل و دبیر نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش، از همکاری این وزارتخانه برای برگزاری این رویداد فرهنگی هنری خبر داد.

وی اظهار داشت: جشنواره فیلم وارش می تواند پایگاهی فرهنگی هنری برای علاقمندان سینما باشد و برای رسیدن به این مهم به ارتباط بیشتر با کشورهای همسایه نیاز داریم .

قاسمی با استقبال از این نشست مشترک، گفت: اقدامات فرهنگی جشنواره وارش در تقویت و توسعه مناسبات راهبردی موثر است و با توجه به اینکه این جشنواره در حوزه مناسبات منطقه ای و درباره ایرانی فرهنگی است، به برگزاری هر چه بهتر آن علاقمند هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه، با بیان اینکه تا آنجا که امکان داشته باشد در کنار جشنواره خواهیم بود، افزود: با توجه به زمان باقی مانده تا برگزاری جشنواره ، می توان با برنامه ریزی مناسب تصمیمات و اقدامات خوبی را به سرانجام رساند .

دکتر علی نجفی نیز در این دیدار با اشاره به ابعاد منطقه‌ای و بین‌المللی جشنواره فیلم وارش گفت: سینمای ایران از سالهای دور موفقیت های بسیاری در جشنواره های جهانی داشته و شایسته است مدیران فرهنگی ازاین ظرفیت برای دیپلماسی عمومی استفاده کنند .

وی افزود: بر اساس پروتکلی که در همکاری‌های فرهنگی با کشورهای همسایه داریم می توانیم با مشارکت وزارت امور خارجه نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش را به بهترین شکل برگزار کنیم .

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی همچنین بر اهمیت برپایی رویدادهای فرهنگی هنری بین المللی در استان مازندران تاکید کرد.

مهدی قربانپور دبیر جشنواره فیلم وارش نیز در این نشست ضمن ارائه توضیحاتی از پیشینه جشنواره تاکید کرد: این رویداد هنری پتانسیل آن را دارد که به رویدادی فرا ملی تبدیل شود.

وی گفت: حضور مهمانان و فیلمسازان شاخص از کشورهای حوزه دریای کاسپین در ادوار گذشته باعث شد که برای بین المللی شدن این جشنواره مصمم باشیم و از این ظرفیت برای تعامل هنرمندان ایران با کشورهای همسایه استفاده کنیم .

دبیر نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش ادامه داد: زیر ساخت ها برای برگزاری این دوره جشنواره در حال آماده سازی است و امیدواریم با برنامه ریزی علمی بتوانیم جشنواره ای در خور شان نام ایران برگزار کنیم.

قربانپور تاکید کرد: نهمین دوره جشنواره فیلم وارش در حال برنامه ریزی برای اتفاقات کلان فرهنگی در شمال ایران است و برنامه های فرهنگی و توجه به آیین های ایرانی را در دستور کار خود داریم.

دبیر جشنواره فیلم وارش با اشاره به  دستاورد های هر رویداد فرهنگی گفت: جشنواره ها باید به اقتصاد منطقه کمک کرده و حوزه فرهنگ به دلیل گستردگی می تواند شرایط پایداری را برای اقتصاد فرهنگی فراهم کند .

الهه نوبخت مدیر بخش بین الملل جشنواره فیلم وارش با اشاره به اینکه این جشنواره می تواند جریان سازی کند، گفت: هدف اصلی ما توجه به موضوع  میراث مشترک و مردم شناسی در سینماست و خوشبختانه پس از اعلام فراخوان، این جریان فرهنگی مورد استقبال فیلمسازان کشورهای حوزه دریای کاسپین قرار گرفته است .

نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش بهار 1398 در استان مازندران برگزار خواهد شد.
به اشتراک بگذارید
خبرهای مرتبط مشاهده بیشتر >