جشنواره وارش مهمترین نشان فرهنگی مازندران است
منتشر شده در 15:28 ,1397/10/29 تعداد مشاهده 502 بار
معاون استاندار و فرماندار ویژه بابل، گفت: جشنواره بین المللی وارش، جزء سرمایه های فرهنگی مازندران است و نیاز است تا فعالان بخش خصوصی ،اقتصادی و اصناف در کنار جشنواره باشند.

به گزارش روابط عمومی نهمين جشنواره فيلم وارش ،قربانعلی ولی زاده بورا اظهار داشت: مهمترین جشنواره های فرهنگی در همه جای دنیا با همراهی شهروندان برگزار میشود واز طرفی هم جزء مطالبات فرهنگی مردم است وبا توجه به میزبانی بابل به عنوان محل برگزاری این رویداد مردم این شهر میزبان خوبی برای این این جشنواره خواهند بود.

وي گفت :شهرستان بابل در حوزه فرهنگی و سینما در سینمای ملی ایران پیشگام بوده وحضور هنرمندان و چهره های هنری در جشنواره ها و مجامع جهانی شاهد این مدعی است.

ولی زاده تصریح کرد: احیای سنت ها و آیین های فراموش شده گذشتگان ، معرفی و برجسته کردن فرهنگ های جوامع شهری و روستایی یکی از اهداف برگزاری جشنواره های فرهنگی است.

وی با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی و تغییر نگاه مدیران  در برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری  در شهر بابل اذعان داشت: برگزاری جشنواره های متعدد موجب می شود، هنرمندان سایر نقاط کشور ضمن آشنایی بیشتر با  آیین های بومی و منطقه ای ؛ این استان و شهرستان را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنند.

ولي زاده ضمن قدردانی از حمایت استاندار و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از این رویداد یادآور شد: برگزاری جشنواره ها در خارج از پایتخت باعث رونق اقتصادی منطقه می شود واشتغال پایدار را در توسعه فضاهای شهری فعال می کند .

فرماندار بابل گفت :جشنواره ها  محل کشف استعداد هاست ونگاهی که این دوره جشنواره به همکاری داوطلبان برای برگزاری آن دارد تحسین برانگیز است .

وی خاطر نشان کرد :امسال 50 چهره جوان در جشنواره به عنوان استعدادهای نوظهور اجرایی و فرهنگی به عنوان همیار در کنار جشنواره و مردم خواهند بود .

ولي زاده گفت: جشنواره فیلم وارش در راستای شعار استاندار محترم با محوریت  امید اجتماعی بوده ولازم است همه دستگاه های فرهنگی و اقتصادی جشنواره را یاری کنند .
به اشتراک بگذارید
خبرهای مرتبط مشاهده بیشتر >