مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران: جشنواره بین المللی وارش نیازمند حمایت جدی استاندارمازندران/۳۰دی آخرین مهلت ارسال آثار
منتشر شده در 1:58 ,1397/10/14 تعداد مشاهده 158 بار
شالویی با بیان اینکه جشنواره بین المللی وارش اولویت برنامه های دستگاه فرهنگ و هنر استان است، گفت: می طلبد استاندار و سایر دستگاه های استان به عنوان مهمترین برنامه حوزه فرهنگ و هنر از جشنواره وارش حمایت بعمل آورند.

بنابر این گزارش، «محمودشالویی» امروز(13دی) در بازید از دبیرخانه دائمی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش در مجتمع سینمایی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل به نشست با احمدحسین زادگان استاندار مازندران اشاره کرد و گفت: بیست و سومین استاندار دیارعلویان حمایت همه جانبه خویش از برگزاری جشنواره وارش را اعلام داشتند.

رییس شورای سیاستگذاری نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش با بیان اینکه این جشنواره اولویت برنامه های دستگاه فرهنگ و هنر استان است، افزود: می طلبد استاندار و سایر دستگاه های استان به عنوان مهمترین برنامه حوزه فرهنگ و هنر از جشنواره وارش حمایت بعمل آورند.

وی با تاکید بر اینکه دبیرخانه جشنواره وارش بیشتر از اعتبار به دنبال جذب خدمات از سوی دستگاه ها است، تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مازندران تنها متولی برگزاری جشنواره فیلم وارش نیست و بخش خصوصی و بایستی برخی از سازمانهای مرتبط با موضوع جشنواره در کنار عوامل دبیرخانه جشنواره باشند .

شالویی ابراز امیدواری کرد: هزینه های برگزاری این جشنواره از دستگاه ها و نهادهایی که امکان حمایت از این رویداد فرهنگی هنری را دارند، در اختیار دبیرخانه جشنواره قرار گیرد.

وی با بیان اینکه عوامل دبیرخانه این جشنواره تا کنون از هیچ منبعی تخصیص اعتبار نداشتند، افزود: همچنین هیچ اعتباری از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به این جشنواره اهدا نشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به استقبال فیلم سازان در بخش های مختلف به ویژه بخش بین الملل از این جشنواره اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم جشنواره وارش را در زمره بهترین و مهمترین برنامه مستند کشور ببینیم بایستی استانداری مازندران، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  و فرمانداری بابل و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی،  اعتباری در حد مقدورات از محل اعتبارات استانی به این جشنواره اختصاص دهند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه پس از سالها فراز و نشیب در برگزاری این رویداد، امسال این جشنواره از یک دبیرخانه دائمی و مدیریت علمی برخوردار است، اظهارکرد: تلاش داریم با همکاری فرمانداری بابل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان به مکان اداری دیگری منتقل شود و مجتمع سینمایی به محل دائمی دبیرخانه جشنواره بین المللی وارش بدل شود.

شالویی 30دی ماه را آخرین مهلت شرکت در این جشنواره اعلام کرد.

همچنین در این بازدید محمودشالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ، فیلم مستند «سورا» اثر مستندسازی از ارومیه را به نظاره نشستند.

منبع: خبرگزاری شبستان

به اشتراک بگذارید
خبرهای مرتبط مشاهده بیشتر >