دیدار مدیران جشنواره بین المللی فیلم وارش با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران
منتشر شده در 4:21 ,1397/10/5 تعداد مشاهده 220 بار
مدیران بخش های مختلف نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش در دیدار با دکتر محمود شالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران، درباره فعالیت های انجام شده درباره این رویداد گفت وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش، مهدی قربانپور دبیر جشنواره با اشاره به اهمیت جشنواره وارش و سیر تکاملی و تغییر و تحول این رویداد، بر برپایی هرچه باشکوهتر این جشنواره به عنوان یکی از فعالیت های مهم فرهنگی هنری استان مازندران که در سطح بین الملل برگزار می شود تاکید کرد. 
در ادامه مدیران بخش های مختلف گزارشی از فعالیت های انجام شده ارائه دادند. 
الهه نوبخت مدیر بین الملل جشنواره در این نشست با اشاره به ارسال 600 اثر خارجی به جشنواره در مدت تقریبی یک ماه از انتشار فراخوان، این استقبال را اتفاقی خوب برای جشنواره وارش قلمداد و برنامه های پیش رو در بخش بین الملل جشنواره را تشریح کرد. 
در ادامه رضا الماسی مدیر فنی و نمایش جشنواره درباره نمایش با کیفیت آثار در ایام برپایی جشنواره، خبر از پخش فیلم ها با شناسنامه کارگردان و اطلاعات فیلم داد.
وی گفت: پخش شناسنامه آثار پیش از پخش فیلم، به مخاطبان در شناخت بیشتر از آثار کمک می کند. 
حامد بارئی مدیر هنری جشنواره  نیز در ادامه با اشاره به درنظر گرفتن نشانه های مخصوص در فضای هنری جشنواره فیلم وارش، این مهم را امری ضروری دانست و تاکید کرد که نشانه های جشنواره بر اساس نگاه به شاخص های استان مازندران طراحی شده است. 
مرتضی کاظمی نیا مدیر دبیرخانه جشنواره نیز در این نشست از ارسال بیش از 400 اثر به دبیرخانه در گذشت زمان تقریبی یک ماه از انتشار فراخوان خبر داد. 
رضا صائمی مدیر کارگاه ها و نشست های تخصصی جشنواره نیز در ادامه با اشاره به تعاریف ارائه شده از فرهنگ عامه، تصویر این موضوع را در سینما مورد ارزیابی قرار داد و به بیان برخی سرفصل های کارگاه های درنظر گرفته شده برای ایام برگزاری جشنواره پرداخت.
میکاییل حقانی مدیر امور داوطلبان جشنواره نیز با اشاره به استقبال علاقه مندان برای مشارکت در برپایی این رویداد یادآور شد: استقبال خوبی از سوی جوانان استان مازندران انجام شده و به رغم اینکه ما اعلام کردیم جوانان 22 تا 30 سال می توانند متقاضی بخش داوطلبان باشند اما در مواردی افراد 60 ساله نیز جز متقاضیان کمک و همراهی در برگزاری جشنواره وارش بودند. 
عباس مهدوی مدیر روابط عمومی اداره کل ارشاد مازندران نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت های بسیار بالای کاربران فضای مجازی در استان مازندران، بر استفاده بیش از پیش جشنواره از این فضا در همراهی مردم با نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش تاکید کرد. 
در ادامه عباس ابوالحسنی  مدیر بخش آیین ها نیز با اشاره به اینکه هدف جشنواره فرهنگ عامه است خواستار استفاده از ظرفیت های محیطی، تئاتر خیابانی و فعالیت های هنری برای معرفی بیش از پیش جشنواره وارش به مردم فرهنگ دوست استان مازندران شد. 
ناصر محسنی مدیر اداری مالی و پشتیبانی  نیز درباره این بخش گزارشی را ارائه کرد. وی درباره نحوه اسکان و پذیرایی میهمانان در هتل هایی مناسب و پشتیبانی و آماده سازی محل دبیرخانه نکاتی را عنوان کرد.    
مرتضی رنجبران مدیر ارتباطات و رسانه جشنواره وارش نیز توضیحاتی درباره فعالیت های انجام شده در امور رسانه ای و روابط عمومی جشنواره ارائه و بر جریانسازی درباره اهداف جشنواره بر اساس سیاستگذاری های پیش رو تاکید کرد.
محسن محمدی معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز در ادامه گفت: با توان و انرژی خوبی که از تیم اجرایی جشنواره سراغ می رود سال آینده شاهد جشنواره ای پربار و باکیفیت خواهیم بود.
محمود شالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران نیز با بیان اینکه جشنواره بین المللی وارش مهمترین برند فرهنگی استان مازندران است و همیشه جزو مطالبه فرهنگی هنردوستان و مردم مازندران بوده و باید تمام توان خود را برای برگزاری مطلوب این جشنواره بگذاریم، تاکید کرد: نهمین جشنواره وارش باید آغازی بر برپایی منظم جشنواره بین المللی فیلم وارش باشد و این رویداد هر سال باید در زمان مشخصی برگزار شود. 
وی که عضو شورای سیاستگذاری نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش نیز هست، اظهار کرد: دبیرخانه دائمی جشنواره می تواند در طول سال فعالیت های مرتبط با نمایش فیلم ها را در سطح استان دنبال کند.
مدیرکل ارشاد استان مازندران همچنین از انتصاب دبیر دوره دهم جشنواره در اختتامیه دوره نهم این رویداد خبر داد و تاکید کرد که باید فراخوان دوره دهم جشنواره همزمان با اختتامیه جشنواره وارش در دوره نهم منتشر شود.
نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش به دبیری مهدی قربانپور اردیبهشت سال 98 در استان مازندران برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید
خبرهای مرتبط مشاهده بیشتر >