هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم وارش
منتشر شده در 10:39 ,1397/9/17 تعداد مشاهده 6 بار

29 دی تا 2 بهمن 1393

هیات انتخاب :محمد حسین مهدویان ،وحید نصیریان ،کاظم ملایی،الهام حسین زاده ،نادر معصومی

هیات داوران :هوشنگ مرادی کرمانی ،فرهاد ورهرام ،جعفر صانعی مقدم ،مهدی جعفری ،وحید نصیریان ،مهرداد زاهدیان ،شهرام مکری

فیلم های مهم به نمایش در آمده در این دوره:

زمستان عشق و سایر قوانین (یاسر خیر )،بی بی تولدت مبارک (حامد نوبری)حذف اضطراری (فهیمه آقا حسنی )درخت کهنسال (فرنوش عابدی )کورسو (امید عبدالهی )سه سنجاقک (دلاور دوستانیان )لیر(محمد رضا حافظی)

ماهی سرخ شده (لیلا خلیل زاده)خون مردگی (محمد کارت) خر (آرش اسحاقی)این یک در نیست (حسین ضیایی)قنات های شهر خاموش (پدرام پور امیری )آپارتمان مورچه ها (توفیق امانی )من آبادان رفتم جنگ (کریم لک زاده )خورشید ،باغ ،پنجره (سعید شاه حسینی )11(مسعود حاتمی ) نجس(بهرام و بهمن ارک )بادبادکهای بی باد (سالم صلواتی)آب شهر (یاسر طالبی)از طرف آنها (سعید روستایی)کودکان دشت (سعادت رحیم زاده)عروسی مسلم (رضا جمالی )

برگزیدگان در بخش های مختلف:

بخش مستند :
دیپلم افتخار به فیلم"لیر" اثر محمدرضا حافظی، "بی‌بی تولدت مبارک" اثر حامد نوبری و "خورشید، باغ، پنجره" اثر سعید شاه‌حسینی

تندیس جشنواره به همراه  دیپلم افتخار به فیلم "سه چنگ هاک" ساخته یاسر خیر


بخش داستانی :
دیپلم افتخار به "آپارتمان مورچه‌ها" اثر توفیق امانی

دیپلم افتخار به "عروسی مسلم" اثر رضا جمالی

 تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به فیلم "از طرف آنها" به کارگردانی سعید روستایی

بخش تجربی

دیپلم افتخار به  "آخرین موسیقی شنیده نمی‌شود" اثر هادی احمدی

 تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار به  فیلم "زندگی" اثر قاسم شیشه‌گری


بخش پویانمایی

 دیپلم افتخار به فیلم "پنکه" اثر شیرین سوهانی

 تندیس جشنواره به همراه  دیپلم افتخار به فیلم "کودکان دشت" اثر سعادت رحیم زاده


بخش بین‌الملل

 دیپلم افتخار به فیلم "زمستان، عشق و دیگر قوانین" اثر یاسر خیر از ایران

دیپلم افتخار جشنواره به بهترین اثر پویانمایی به نام "ماهی سرخ شده" اثر لیلا خلیل‌زاده از ایران

بهترین فیلم مستند "جایزه ذوب شده" اثر فریز احمداف آذربایجان

بهترین فیلم  مستند به همراه با دیپلم افتخار به فیلم "شونو می‌آید" اثر صلوات یوزی اف از کشور روسیه

بهترین اثر داستانی به فیلم "امید" اثر انیل گلی‌اف از آذربایجان

 بهترین اثر تجربی به فیلم "شاریتا اورای وای وا" از کشور قزاقستان

 
ترنه‌ وا

نشان ترنه وا به همراه دیپلم افتخار   به فیلم" ده چهار و نیم سه و نیم " اثر مهدی حیدری

دیپلم افتخار به" هاراگیری" اثر مریم فتحی‌پور

 دیپلم افتخار  به فیلم "خانه ما همین نزدیکی است" اثر علی مدهوشیان

 دیپلم افتخار به  فیلم " آواز چوپان لال" اثر محمد مقیم‌پور بیژنی  

جایزه ویژه هیئت داوران  شامل نشان ترنه وا  و دیپلم افتخار به فیلم "زمستان، عشق و سایر قوانین" اثر یاسر خیر

عباسعلی ابراهیمی مدیرکل وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران دبیری این دوره و محمد (محسن ) محمدی مدیر اجرایی جشنواره بوده است.

به اشتراک بگذارید
خبرهای مرتبط مشاهده بیشتر >